top of page

Kobiety w animacji: czy animacja jest kobietą?

Kobiety w animacji: czy animacja jest kobietą?

Już 8 marca Fundacja Ex Anima wspólnie z partnerem akcji, studiem Platige Image zaprasza
na wyjątkowe, bezpłatne wydarzenie – Kobiety w animacji: czy animacja jest kobietą? Jego głównym założeniem jest przybliżenie twórczości polskich animatorek oraz debata na temat roli kobiet w branży. Wydarzenie będzie w całości realizowane on-line, a jego głównym gościem oraz prowadzącą zostanie Hanna Margolis, reżyserka filmów animowanych oraz znawczyni tematu.

8 mar 2022

Ex Anima, Platige Image

Kobiety w animacji – czy animacja jest kobietą?, odbędzie się 8 marca 2022 w godzinach od 16:30 – 20:00 i będzie się składać z dwóch części. Pierwsza z nich przeznaczona jest na pokaz jedenastu wyselekcjonowanych przez organizatorów animacji, skierowanych zarówno do kobiecej, jak i męskiej części widowni. Pokazy zaplanowane są w dwóch blokach – pierwszy z nich rozpoczyna się o godzinie 16:30, kolejny startuje o godzinie 18:30. W ich trakcie zobaczyć będzie można różnorodne artystycznie produkcje.


Organizatorzy przygotowali zestaw znakomitych tytułów, między innymi Jestem tutaj, autorstwa Julii Orlik (2020, 15’), Psie Pole, Michaliny Musialik (2020, 12’) oraz Własne śmieci, Darii Kopiec (2020, 6’). Prowadzącą blok filmowy będzie Hanna Margolis, animatorka, która podzieli się ze słuchaczami swoimi refleksjami na temat poszczególnych produkcji.


Druga część będzie przeznaczona na debatę, w trakcie której uczestnicy będą mogli zadawać pytania oraz aktywnie uczestniczyć w dyskusji za pośrednictwem czatu. Do udziału w tym bloku Fundajca Ex Anima zaprosiła między innymi Małgorzatę Kobielę, Małgorzatę Bosek-Serafińską, Julię Orlik, Martę Pajek, Martynę Koleniec oraz Hannę Margolis.


„Celem naszego spotkania jest przede wszystkich promocja kobiet oraz ich twórczości, ściśle związanej z animacją. W trakcie spotkania chciałybyśmy również przybliżyć sylwetki poszczególnych autorek, ich projekty oraz pokazać jak wygląda branża animacji widziana kobiecym okiem. Można powiedzieć, że wydarzenie Kobiety w animacji – czy animacja jest kobietą? idealnie wpisuje się w wypełnienie jednego z głównych celów statutowych oraz strategii fundacji Ex Anima. Ze swojej strony serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na nasze bezpłatne wydarzenie, które już 8 marca odbędzie się on-line na platformie Vimeo.” – powiedziała Ewelina Leszczyńska z Fundacji ExAnima. Akcję intensywnie wspiera Platige Image S.A., które jest polskim studiem produkcyjnym i postprodukcyjnym. Specjalizuje się w tworzeniu grafiki komputerowej, animacji 3D i cyfrowych efektów wizualnych dla świata filmu, rozrywki, edukacji oraz reklamy, a także produkcji imprez masowych i tworzeniu opraw telewizyjnych w technologii Vizrt.


Kolejne planowane wydarzenie z udziałem studia Platige Image odbędzie się 15 marca. Będzie ono dotyczyło UNREAL ENGINE w animacji. Więcej szczegółów odnośnie tego wydarzenia będzie dostępne już wkrótce na Facebooku.


Data: 8 marca 2022 od godziny 16:30

  • YouTube
  • Instagram
  • Facebook
  • LinkedIn
bottom of page