top of page

Warsaw Animation Film Festival

Celem festiwalu jest prezentowanie animacji jako dojrzałego, wysoce artystycznego i społecznie zaangażowanego środka przekazu. WAFF jest pierwszym festiwalem w stolicy poświęconym wyłącznie sztuce animacji.

Warsaw Animation Film Festival

Pielęgnujemy

Celem powołania do życia Warszawskiego Festiwalu Animacji jest pielęgnowanie świadomości, że animacja jest nie tylko medium służącym rozrywce i edukacji młodych widzów, ale przede wszystkim potężną i różnorodną wypowiedzią artystyczną, która ma moc zmieniania rzeczywistości,
z którą stykamy się na co dzień.

waff_logo_2022_rgb(1).png

Edukujemy

Co roku zapraszamy specjalistów
z branży do prowadzenia warsztatów z zakresu storytellingu i scenariusza, a także prowadzimy cykl warsztatów z renomowanym studiem animacji CGI Platige Image.

241196521_4568620196511008_502325789738808624_n.jpg
Image by Bartosz Prusinowski
2108313418-WAFF-Warszawa-foto-RafalNowak-ver1.jpg

Inspirujemy

Chcemy zaproponować naszej stolicy coroczne wydarzenie poświęcone celebracji sztuki animacji i mamy nadzieję, że dzięki Państwa wsparciu stanie się ono integralną i żywą częścią miejskiej sceny kulturalnej.

Wydarzenia Festiwalowe

Organizatorki i inicjatorki festiwalu

Ewelina Leszczyńska_alpha_bw.png

Ewelina Leszczyńska

Dyrektorka WAFF

  • LinkedIn

Filmoznawczyni, kuratorka wydarzeń kulturalnych. Przez dziesięć lat związana z Warszawskim Festiwalem Filmowym. Pracowała w Dziale Programowym FINA. Dyrektorka Be Polar - festiwalu filmów z Północy i współzałożycielka fundacji Ex Anima. Aktualnie Culture i CSR Manager w Studiu Platige Image. Dyrektorka Warsaw Animation film Festival.

W czasie studiów na UJ w Krakowie zaczęłam regularnie uczestniczyć w festiwalu OFAFA i zainteresowałam się kinem animowanym. Poznanie Tessy i wspólne rozmowy o rodzimym rynku festiwalowym szybko zaowocowały wspólną decyzją o organizacji Warszawskiego Festiwalu Filmów Animowanych

Tessa Moult-Milewska portret

Tessa Moult-Milewska

Dyrektorka WAFF

  • LinkedIn

Reżyserka i scenarzystka filmów animowanych. Absolwentka National Film and Television School oraz Warszawskiej Szkoły Filmowej. Zwyciężczyni konkursu Dolina Kreatywna TVP Kultura oraz 5 edycji Papaya Young Directors. Debiutowała w Studiu Munka, animacją “Kreatury”, która zdobyła nagrodę Sundance Channel Grand Jury Award. Poza filmami autorskimi pracowała również przy animowanych serialach, spotach reklamowych i filmach pełnometrażowych. Członkini Stowarzyszenia Filmowców Polskich i współzałożycielka fundacji Ex Anima. Dyrektorka Warsaw Animation Film Festival.

Pomysł powołania do życia festiwalu animacji w Warszawie chodził mi po głowie od dawna. Niemal dekadę po tym jak przeprowadziłam się do Warszawy, znalazłam się w przerwie między projektami i pomyślałam, że warto wykorzystać ten czas na powołanie do życia inicjatywy, która tak marzy się warszawskim twórcom, miałam szczęście, że tego samego roku poznałam Ewelinę.

Współorganizator, partner strategiczny

Platige Image jest współorganizatorem Warszawskiego Festiwalu Filmów Animowanych. Podczas wydarzenia przyznawana jest nagroda Platige Award za wybitną animację.

Studio tworzy ponad 200 producentów, reżyserów, dyrektorów artystycznych, animatorów, grafików i artystów VFX, którzy potrafią zdziałać cuda zarówno na dużym jak i na małym ekranie. Poszukujemy nowych, angażujących sposobów opowiadania historii przy pomocy zaawansowanych technologii, sprawiając za każdym razem na magiczne, niezapomniane doświadczenie

Platige Image logo.png

Edycje WAFF

Partnerzy festiwalu

Dziękujemy naszym Partnerom, którzy przyczyniają się do tego, że festiwal WAFF może się rozwijać.

Kino Elektronik

Kino Elektronik

KINO AMONDO

KINO AMONDO

SFP

SFP

O!PLA

O!PLA

Pan Animacja

Pan Animacja

Wspieraj Warszawski Festiwal Animacji

Jeden z największych festiwali filmów animowanych.

  • YouTube
  • Instagram
  • Facebook
  • LinkedIn
bottom of page